Dodane przez Bartłomiej Obecny

W dniu 3 czerwca 2017 roku w samo południe przy słonecznej pogodzie oddano do użytku SIEDLISKO Koła Łowieckiego „Gryf” w Słupsku. Siedlisko powstało w Skórzynie – gmina Główczyce na terenie naszych obwodów łowieckich w sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego. Historia Siedliska rozpoczyna się od uchwały Walnego Zgromadzenia naszego Koła o zakupie gruntu pod budowę wiaty na szkolenia i spotkania myśliwych. Po czterech latach nowy zarząd Koła postanowił zrealizować podjętą uchwałę zmieniając pierwotne założenia. 4 sierpnia 2015 roku w obrocie prywatnym zakupiono 1,72 ha gruntu z przeznaczeniem 0.4 ha na potrzeby Siedliska, a pozostałą część na poletko żerowe.

Od wrześniu 2015 roku  uzyskaliśmy  warunki przyłączenia do sieci  energetycznej, następnie decyzję  o warunkach  zabudowy, a 16 kwietnia 2016  ARCH – ERS Pracownia Projektowa Spółką z o.o.  z Miastka  wykonała   projekt budowlany. 26 maja 2016 roku Walne Zgromadzenie przyjęło założenia projektowe i zatwierdziło budżet na budowę w roku gospodarczym 2016/2017. Od tego momentu prace nabrały przyspieszenia. 17 czerwca 2016 roku podpisana została umowę z generalnym wykonawcą Firmą WYGOCKI – Andrzej Wygocki  z Ciemina. Podwykonawcą sieci wodno – kanalizacyjnej został nasz Kolega Wiesław Dubielski. 22 lipca  2016 roku uzyskaliśmy pozwolenie Starosty Słupskiego na budowę. 15 maja 2017 roku zawiadomiłem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu robót budowlanych.

Wybudowana altana z grillem posiada 257 m2 powierzchni użytkowej z zapleczem kuchennym i sanitarnym na 120 miejsc siedzących służyć będzie do szeroko rozumianej działalności łowieckiej, edukacyjnej , spotkań z młodzieżą szkolną, spotkań integracyjnych naszych myśliwych ze społecznością lokalną. Dzięki tym wszystkim zdarzeniom w tak szybkim czasie mogliśmy w dniu 3 czerwca 2017roku dokonać otwarcia  naszego Siedliska.

Przy naszym Siedlisku powstała piękna kapliczka Św. Huberta, która wraz z całym obiektem została poświęcona przez  Ks. Grzegorza a Stępniaka – proboszcza parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła z Główczyc  w towarzystwie przyjaciela naszych myśliwych Ks. Feliksa Samulaka – proboszcza parafii Św. Antoniego Padewskiego z Jezierzyc k/Słupska oraz Bogdana Pipka – proboszcza parafii grekokatolickiej Nadania Św. Jana Chrzciciela ze Słupska.

Otwarcie naszego siedliska zaszczycili swoją obecnością nasi przyjaciele z Andrzejem Gdulą – Prezesem Naczelnej Rady Łowieckiej na czele. Tablicę pamiątkową  odsłonił fundator Marian Wilczewski – Łowczy Okręgowy ze Słupska w towarzystwie Huberta Oleszka Łowczego KŁ „Gryf”. Przecięcie wstęgi dokonali Prezes NRŁ Kol. Andrzej Gdula, pan  Arkadiusza Hofmana zastępca  wójta Gminy Smołdzino, Jerzy Barbarowicz – Prezes Okręgowej Rady łowieckiej ze Słupska oraz prezes KŁ „Gryf” Słupsk Jan Rudewicz. W uroczystości otwarcia uczestniczyli  Arkadiusza Walach – wójt  gminy Smołdzino,   Marek Sobocki – dyrektor  Słowińskiego Parku Narodowego,  pani Danuta May dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Główczycach.

Koledzy Janusz Lubiński, Jacek Michałowski, Mateusz Michałowski, Bartosz Michnowski, Władysław Pawłów , Zdzisław Starkowski i Marek Szymczak otrzymali kordelasy i medale pamiątkowe , którzy  w szczególny sposób zaangażowali się w realizację tego zadania inwestycyjnego, w tym również w wymiarze finansowym.

Piękną oprawę uroczystości otwarcia zapewniła młodzież ze Stowarzyszenia Przyjaciół Muzyki i Kultury Łowieckiej na Zamku w Bytowie. Po uroczystym otwarciu odbyła się biesiada myśliwska do godzin wieczornych. Zamieszczone zdjęcia wykonał Zbigniew Bielecki.

Jan Rudewicz

prezes KŁ Gryf Słupsk

Możliwość komentowania została wyłączona.


Wydrukowano w dniu: 2026-06-16 03:34:16 GMT